Haberler

‘Ansızın’ Filminin Dünya Prömiyeri Berlin’de Yapılacak!

Aslı Özge‘nin yönettiği ‘Ansızın’, Dünya galasını 11-21 Şubat 2016 tarihlerinde düzenlenecek 66. Berlin Film Festivali‘nin Panaroma Special bölümünde yapacak.

ansizin-berlin-film-festivali

İlk filmi Köprüdekiler ile İstanbul, Adana ve Ankara Film Festivalleri’nde en iyi film ödüllerini alan Özge’nin, bir önceki filmi Hayatboyu da, dünya galasını Berlin Film Festivali’nde yapmıştı.

Aslı Özge’nin senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği; Almanya, Fransa ve Hollanda ortak yapımı Ansızın filminin, görüntü yönetmenliğini Emre Erkmen gerçekleştirdi. Filmin başrollerini ise Haneke’nin Beyaz Bant ve Tarantino’nun Soysuzlar Çetesi filmlerinde rol alan Sebastian Hülk, Sophie Scholl filmiyle Gümüş Ayı kazanan Julia Jentsch ve Spielberg’in Münih filmindeki rolüyle hatırladığımız Hans Zischler paylaşıyor.

Türkiye – Almanya Ortak Yapım Fonu desteğini de alan Ansızın, şiddeti önceden kestirilemeyen tesadüfi bir olayın insanı kendi zayıflıkları ve korkularıyla karşı karşıya bırakması sonucunda hayatını ve içinde bulunduğu çevreyi sorgulamasını konu alıyor. Filmin dünya satışını ise Paris merkezli Memento Films International üstleniyor.

Filmin galası, Berlin’in tarihi sinema salonlarından Zoo Palast Sineması’nda gerçekleşecek olan kırmızı halı töreni ile yapılacak.

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

13. Altın Boğa Kısa Film Yarışması'na Başvurular Başladı!

Sonraki yazı

Star Wars Episode VI: Return of the Jedi (1983)