Haberler

Başka Çarşamba’da Bu Hafta Kırık Bir Aşk Hikayesi

Başka Çarşamba'da Bu Hafta Kırık Bir Aşk Hikayesi
Başka Sinema’nın Başka Çarşamba etkinliği  kapsamında bu hafta sinemamızın klasiklerinden  Kırık Bir Aşk Hikayesi seyircisiyle buluşacak. 
Türkiye Sinemasının kült yönetmenlerinden olan Ömer Kavur’un filmi Kırık Bir Aşk Hikayesi restore edilmiş özel kopyasıyla 8 Ağustos‘ta sinema severlerin karşısına çıkacak. Kadir İnanır ve Hümeyra‘yı beyaz perdede yeniden görmek isteyen ve Ömer Kavur‘un kadrajından Ayvalığın sonbahardaki güzelliğini hatırlamak isteyen izleyicilerin bu özel gösterimi kaçırmalarını öneririz.

Filmin gösterim bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Altunizade Capitol Spectrum Cineplex -21:30
Beyoğlu Beyoğlu Sineması – 21:15
Boğaziçi Üniversitesi Sinebu – 18:45
Kadıköy Sineması – 21:00
Levent Metrocity Cinema Pink – 21:00
Ankara BÜYÜLÜ FENER SİNEMALARI – 21:10
Izmir Karaca Sinemasi – 19:30

1981 | Dram – Romantik | 95′ | Türkçe 

Yapımcı: Ömer Kavur, Necip Sarıcı

Yönetmen: Ömer Kavur

Senarist: Selim İleri, Ömer Kavur

Tür: Dram

Yapım Yılı: 1981

Özellikler: 35 mm, Renkli

Süre: 95 dk

Ülke: Türkiye

İşleri giderek kötüleşen genç iş adamı Fuat (Kadir İnanır), aile baskısı sonucunda zengin bir fabrikatörün kızıyla nişanlanır. İstemediği bu nişanın kutlamasında tanıştığı, kasabaya yeni taşınan edebiyat öğretmeni Aysel (Hümeyra), Fuat için her şeyi değiştirecektir.

Onu görmekten kendisini alıkoyamayan Fuat’la ilişkisi ilk başlarda mesafeli de olsa, Aysel ve Fuat birbirlerinden ayrı kalamayacaklardır. Ancak hem toplum baskısı hem de ekonomik gerçeklikler imkansız bir aşkın habercisidir.

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz