Bi'DünyaHaberler

Harry Potter ve Lanetli Çocuk Şimdi Türkçe!

İngilizcesi Harry Potter’ın doğum günü olan 31  Temmuz’da yayınlanan ve Türkiye’deki birçok hayranın da çevirisini beklemeden satın aldığı Harry Potter and Cursed Child (Harry Potter ve Lanetli Çocuk) oyunu Türkçe çevirisiyle 3 Kasım’da raflarda yerini alacak. Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkacak oyunun çevirmenleri de serinin önceki kitaplarını da çeviren Sevin Okyay ve Kutlukhan Kutlu.

 

a452fddd-41b5-404d-9a5d-1985912f4d31

Kitabı serinin 8. kitabı olarak değerlendirilmiyor, çünkü J.K.Rowling tarafından kaleme alınmadı, bu durum yazarın hayranlarını biraz üzse de yazar Jack Throne, orijinaline sadık kalarak ortaya sevilen bir oyun çıkardı ve yazdan beri İngiltere’de sergilenmekte olan oyun hem eleştirmenler hem de seyirci tarafından beğenildi; fakat senaryonun bazı sıkı hayranlar için hayal kırıklığı yarattığı da bir gerçek. Kendilerine “potterhead” diyen hayranlar özellikle hikayede bariz boşluklar olmasından, eskiden bildiğimiz karakterlerde çok radikal değişimler göstermesinden ve oyunun hiçbir yeni fenomen sunamamasından şikayetçi.

Oyun, babasının gölgesinde büyümüş Albus Severus Potter çevresinde gelişiyor. Genç Potter ve arkadaşının özellikle üçüncü film olan Harry Potter ve Azkaban Tutsağı‘ndan aşina olduğumuz zaman döndürücüyü kullanarak Cedric Diggory‘nin ölüm gününe gidip onu kurtarmaya çalışmaya karar vermesinin ardından gelişen olayları okuyacağız. 3 Kasımda raflara çıkacak kitaba online kitap sitelerinden ön sipariş vererek 1 Kasım’da sahip olmak da mümkün.

 

 

 

İlkyaz Altuğ
1994 Kasımında Ankara'da doğup büyüdü. 2012'de Gazi Anadolu Lisesi'ni bitirip Bilkent Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği okumaya başladı. 2016 Haziranında mezun olmasından bu yana iş başvurusu yapmamak için diretiyor ve bu zamanını, kendini sinemaya, tiyatroya, edebiyata adayarak değerlendiriyor. Arada amatör fotoğraf da çekiyor.

Yorum yaz