Haberler

J.R.R Tolkien’in Hayatı Sinemaya Uyarlanıyor!

Modern fantezi edebiyatının yaratıcılarından ünlü İngiliz yazar J.R.R Tolkien’in hayatı, James Strong tarafından beyazperdeye uyarlanıyor.

tolkien

Tolkien’in Silmarillion, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi gibi romanlarıyla Orta Dünya’yı yaratmasına ilham olan olayların ele alınacağı film, Middle Earth ismini taşıyor. Film aynı zamanda Tolkien’in gençlik günlerini, eşi Edith Bratt ile olan ilişkisini ve sonrasında 1914’te I.Dünya Savaşı’nın başlamasıyla Tolkien’in cephede geçirdiği süreci de konu alacak.

Yapımcılığını Bob Shaye, Michael Lynne ve Rachael Horovitz’in üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda United filmiyle tanıdığımız James Strong otururken senaryo, altı yıl boyunca çeşitli araştırmalar ve röportajlarla Tolkien hakkında bilgi toplamış olan Angus Fletcher’a emanet olacak.

Filmde yer alacak isimler ise hala belirsizliğini korumakta.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Avrupa Film Ödülleri Adayları Belli Oldu!

Sonraki yazı

Kendi İçine Doğru Bir Yolculuk: Julieta