ListelerSinema Yazıları

Karakterlere Tutkularının Yön Verdiği Filmler

  4. Gitmek: Benim Marlon ve Brandom (2008)

   Hüseyin Karabey’in yönetmenliğini yaptığı, senaryosunu da Ayça Damgacı ile birlikte yazdığı 2008 yapımı film, oyuncunun gerçek hayatından kesitler sunuyor. Türkiye’de çekilen bir sinema filminin setinde tanışan Ayça ile Iraklı Hama Ali arasında doğan aşkın peşinden giden korkusuz ve tutkulu bir film. Irak ve Amerika arasında çıkan savaştan etkilenen bir aşk ve Ayça’nın tüm cesaretiyle savaş bölgesine gitmeyi göze alması… Neden? Sevdiği adama ulaşıp haber alabilmek için. Gitmek: Benim Marlon ve Brandom, esaslı bir aşkın peşinden sürüklüyor bizi.

Nurbanu Gürsoy
1993 yılının mart ayında İstanbul'da çıktığı bu garip yolculuk, ismini bir avuç içinde bulunan kağıtlar arasından kendi eliyle seçerek başladı. Lise hayatının son senesinde sinemanın büyülü dünyasını fark etti ve 2011 yılında sinema okumaya başlayarak farkındalığını resmiyete döktü. O gün bugündür okur, izler, keşfeder ve yazar. Artık yolda yürürken kafasında çektiği klipleri kameraya dökebiliyor. Bir de içi durmadan seyahatler çekiyor.

1 Yorum

  1. Bu liste bana çok sevdiğim filmlerden biri olan ‘The Beat That My Heart Skipped (Kalbim bir an durdu)’ 2005 yapımı filmi anımsattı. Orada da müzik/piyano tutkusu var diyebiliriz.

Yorum yaz