ListelerSinema Yazıları

Karakterlere Tutkularının Yön Verdiği Filmler

   5. Noviembre (2013)

   Ülkemizde 23.İstanbul Film Festivali kapsamında izleyiciyle buluşan 2013 yapımı filmin yönetmenlik koltuğunda Achero Manas oturuyor. Okuduğu okuldaki basmakalıp kurallar, Alfredo’nun zihninde kurduğu özgür ve yenilikçi tiyatro anlayışına uymayacaktır. Sonrasında ise arkadaşları ile birlikte oluşturacakları sokak tiyatrosu onlar için nefes alma yeri olacaktır. Fakat işler her zaman istedikleri gibi gitmeyecektir. Noviembre, sevilen işi tutkuyla yapmanın en iyi örneklerinden biri.

Nurbanu Gürsoy
1993 yılının mart ayında İstanbul'da çıktığı bu garip yolculuk, ismini bir avuç içinde bulunan kağıtlar arasından kendi eliyle seçerek başladı. Lise hayatının son senesinde sinemanın büyülü dünyasını fark etti ve 2011 yılında sinema okumaya başlayarak farkındalığını resmiyete döktü. O gün bugündür okur, izler, keşfeder ve yazar. Artık yolda yürürken kafasında çektiği klipleri kameraya dökebiliyor. Bir de içi durmadan seyahatler çekiyor.

1 Yorum

  1. Bu liste bana çok sevdiğim filmlerden biri olan ‘The Beat That My Heart Skipped (Kalbim bir an durdu)’ 2005 yapımı filmi anımsattı. Orada da müzik/piyano tutkusu var diyebiliriz.

Yorum yaz