Bi'DünyaHaberler

20. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali Başlıyor!

Türkiye’nin en uzun soluklu tiyatro festivallerinden biri olan TAKSAV Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali bu yıl 20. Kez izleyicilerle buluşuyor.

ankara tiyatro festivali

Festival 20 Kasım Cuma günü saat 19:30’da, Devlet Opera ve Balesi Leyla Gencer Sahnesi’nde, Gürcistan’dan Tiflis Vaso Abaşidze Müzikal Komedi ve Dram Profesyonel Devlet Tiyatrosu’nun Carmen adlı müzikali ile başlayacak. Açılış galasında festivalin Emek Ödülü Erhan Gökgücü’ne, Onur Ödülü Rutkay Aziz’e, Tiyatro Yazarlığı Ödülü Özen Yula’ya  takdim edilecek.

Festival kapsamında bu yıl; 3 sokak oyunu, 4 üniversite tiyatro topluluğu, 6 yurtdışı grubu, 5 şehir tiyatroları, 4 çocuk oyunu ve 29 özel ve amatör grup tarafından toplam 59 oyun sahnelenecek.

Festivalde Emre Kınay’ı oynadığı Nihayet Bitti oyunu ile Ebru Cündübeyoğlu, Suna Keskin ve Bülent Seyran’ı oynadığı Müziksiz Evin Konukları oyunu ile, Aydan Şener, Emre Büyükpınar ve Burçin Bildik’i Başarımı Karılarıma Borçluyum oyunu ile izleme fırsatı bulacak olan tiyatroseverler ayrıntılı oyun listesine Ankara Tiyatro Festivali sitesinden ulaşabilirler.

30 Kasım’a kadar sürecek olan festivalin biletleri Biletix ve festival gişelerinden temin edilebilir.

 

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

İftarlık Gazoz’un Vizyon Tarihi Belli Oldu!

Sonraki yazı

Liam Neeson'lı A Monster Calls'dan İlk Fragman!