Haberler

Yorgos Lanthimos’un Yeni Filmi 23 Kasım’da Geliyor!

Yorgos Lanthimos'un Yeni Filmi 23 Kasım'da Geliyor!

Usta yönetmen bu sefer tarihi/biyografik bir film ile karşımızda!

The Killing of the Sacred Deer (2017) filmi ile popülerliğini bir hayli arttıran yönetmen Yorgos Lantimos, yeni filmi The Favorite ile 2018’in sonlarına doğru karşımızda olacak. Oyuncu kadrosunda  Rachel Weisz, Olivia Colman, Emma Stone, Nicholas Hoult gibi usta isimlerin olacağı The Favorite, 23 Kasım’da vizyonda olacak.

Filmin konusu ise şöyle;

The Favourite”, 18. yüzyılın başlarında İngiltere’de hüküm süren Kraliçe Anne’in kraliyet entrikaları, ihtirasları, kıskançlıkları ve ihanetleri içeren müstehcen ve iğneleyici hikayesini anlatıyor. Hikayenin merkezindeki Kraliçe’nin (Olivia Colman), sırdaşı, danışmanı ve gizli sevgilisi olan Marlborough Düşesi Sarah Churchill (Rachel Weisz) ile olan ilişkisi, Düşes’in genç kuzeni Abigail’in (Emma Stone) gelmesiyle tepetaklak olur. Kraliçe ve sarayı etkilemeye çalışan iki kadın arasındaki güç dengeleri çok geçmeden değişecektir.

Çisel Bozar
1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Yorum yaz